Про нас
Чим ми займаємося:
Інтерв'ю Вячеслава Толстокорова про проблему БАР :
Історія Ігоря – Програма Амбасадорів психічного здоров'я :
У вас є які-небудь питання? Запитайте в нас!
Наша команда складається з професійних психологів, психоаналітиків, психіатрів та бізнес–тренерів.
Aктуальність проекту
Згідно статистики МОЗ, від 2 до 4% населення Землі страждає біполярним афективним розладом (БАР). Його застаріла назва — маніакально-депресивний психоз (МДП). А значить, тільки в Києві проживає понад 50 000 таких хворих.
В цілому, це звичайні люди, проте періодично вони переживають стадії маній (некерованого підйому настрою), які змінюються різними по глибині депресіями. Зрозуміло, що такі перепади настрою часто шкодять як особистісним так і професійним відносинам. Більшість подібних людей (а також члени з сімей і друзі) навіть не підозрюють, що мають психічне захворювання БАР. Зазвичай, самостійно впоратися з хворобою вони не в змозі, тому змушені звертатися в клініки, які, в свою чергу, не мають можливості надати допомогу всім бажаючим. При цьому тільки зростає навантаження на державний бюджет. Разом з тим, БАР-хворі, які усвідомили і прийняли свою хворобу і правила життя з нею, звичайно відносно легко долають симптоми хвороби і мають велику потребу допомагати людям з подібним захворюванням.
Хворі з діагнозом БАР — один з найменш захищених верств суспільства. Подібні люди через періодичних некерованих змін психічного стану стають ізгоями в суспільстві і виключаються з соціальних процесів. Серед БАР-хворих існує дуже великий відсоток людей, схильних до протиправної поведінки в стадії манії і до суїциду в стадіях депресії … Такі люди — «кадровий резерв» для криміналітету і безробіття.
Тим часом, у світі накопичено величезний досвід успішного подолання проблем, пов’язаних з БАР, як методичного, так і соціального характеру. Однак в Україні подібна практика скромно представлена тільки в медичній площині (не більше 10 БАР-психіатрів на всю країну), а про соціальну допомогу хворим взагалі не йде мова.
Центр соціальної реабілітації хворих БАР — це реальний крок у напрямку настройки психіки і соціальних навичок психічно хворих до відповідальної, здорового життя. В рамках програм Центру хворі навчаються (головним чином практично) жити за новими правилами (здоровий спосіб життя, контроль над індикаторами хвороби, медикаментозне лікування, інше) успішно співіснувати з рідними і близькими, створювати власний бізнес (від розробки бізнес-ідеї та складання бізнес- плану до реєстрації малих підприємств і пошуку первинного мікрофінансування державними і приватними структурами).
Паралельно буде проводитись робота в напрямку профорієнтації БАР-хворих, які втратили або не можуть знайти роботу через хворобу (в тому числі за допомогою власної зайнятості та створення робочих місць).
Крім того, за допомогою популяризації проблематики БАР в ЗМІ та соціальних мережах буде звернено увагу суспільства до цього явища і відкориговано громадську думку щодо біполярних розладів, досягнута дестигматизації суспільства (зняття упереджень) щодо БАР.
Контакти
Україна, Київ,
вул. Смоленська, 8, к. 209
barwinokarc@gmail.com
+380 68 491 1749
Швидкі посилання
Ми в соцмережах
COPYRIGHT © БАРвiнОК - 2021