Статті / Перемогти втому
Перемогти втому
03 Jul 2018 Микола Коренський Оригінал: https://www.facebook.com/groups/353782178382721/permalink/461293140964957/
Підбірка рослин, які допоможуть перемогти втому:
Що: звіробій.
Навіщо: для боротьби з сезонною депресією.
Звіробій – головний натуральний замінник антидепресантів. Він містить червоний пігмент гіперицину, що підвищує рівень серотоніну в крові. Стандартна доза для боротьби з депресією легкої та середньої тяжкості – по 300 мг звіробою в капсулах три рази в день. Цікаво, що за здатністю покращувати емоційний стан антидепресанти навіть програють лікарської рослини. Так, з майже 2 тисяч учасників експерименту, проведеного виданням British Medical Journal, вживання звіробою допомогло 63%, в той час як медичні препарати – лише 58%. Втім, це все одно не привід самостійно вибирати спосіб лікування від депресії.
Що: вітаміни групи В.
Навіщо: при втоми і нестачі сил Вітамін В6 іноді називають природним енергетиком: він бере участь в обміні речовин, необхідних для нормальної роботи нервової та імунної систем людини.
Ніацин (або вітамін В3) не тільки допомагає організму засвоїти корисні речовини з з’їденої їжі, але і регулює гормональний фон. Інші вітаміни групи В активізують роботу мозку, поліпшують обмін речовин, беруть участь в процесі кровотворення і є натуральними антиоксидантами. Значна частина комплексу вітамінів групи В міститься в петрушці, селері, мелісі, насінні кунжуту і соняшнику, а також в свіжому шпинаті, пророщеної пшениці і салаті латук.
Що: ромашка.
Навіщо: від безсоння і занепокоєння.
Якщо ночами ви судорожно згадуєте, чи всі доробили на роботі, або щогодини перевіряєте будильник – саме час взяти за звичку пити на ніч настій ромашки. Чайна ложка квіток ромашки (або один фільтр-пакет) заливається окропом і настоюється протягом години. Для максимального ефекту в настій можна додати ложку меду. Такий трав’яний напій заспокоює розум і знижує тривожність – те, що потрібно для занурення в глибокий здоровий сон.
Що: ягоди годжі.
Навіщо: при головному болю, стресі, зниженні працездатності Мадонна, Стінг, Мік Джаггер і багато інших знаменитостей відносно недавно оголосили себе прихильниками «тибетського барбарису».
При цьому на батьківщині годжі, в Китаї, тибетські монахи знають про чудодійні властивості цих ягід вже більше 5 тисяч років. Окрім наявності в своєму складі селену і германію, які допомагають організму боротися з раком, ягоди годжі володіють сильними тонізуючими властивостями. Протипоказані ягоди годжі тільки дітям до трьох років, алергікам, вагітним і годуючим жінкам. Всі інші можуть вживати їх як в свіжому вигляді (приблизно по 20 грамів за один раз), так і заварювати ягоди в чайнику. І найкраще це робити вранці – після чашки такого напою, що бадьорить на ніч буде важко заснути.
Що: сироп бузини чорної.
Навіщо: для зміцнення імунітету і нервової системи.
Нарівні з ягодами годжі, сироп бузини чорної – потужне джерело вітаміну С. Тому особливо корисно вживати цей засіб тим, хто схильний до частих застуд. Два курсу в рік (три рази в день по чайній ложці протягом місяця) очищають кров, зміцнюють імунітет і служать відмінною профілактикою вірусних та інфекційних захворювань.
Контакти
Україна, Київ,
вул. Смоленська, 8, к. 209
barwinokarc@gmail.com
+380 68 491 1749
Швидкі посилання
- Загальні питання про БАР
- Підтримай БАРвінoк
- Наші документи
- Консультації
- Про нас